1. Elektrifikovaný
 2. Batériové elektrické
 3. Dojazd

Skvelý dojazd

Batériové elektrické vozidlá Toyota posúvajú hodnotu dojazdu na novú úroveň. Užite si slobodu ísť kamkoľvek vás cesta zavedie. Toyota bZ4X dokáže prejsť na jedno plné nabitie viac ako 500 km. To je dostatočná vzdialenosť prakticky na každý výlet, takže si užijete dokonalý pokoj. A najlepšie je, že jazdí s nulovými emisiami.

Pre pokoj na duši

Naše čisto elektrické vozidlá Toyota a ich batérie ponúkajú spoľahlivosť, s ktorou môžete vždy počítať. 8-ročná záruka na batérie vám prinesie pokoj na duši a zaručí Vám, že aj po 8 rokoch vlastníctva alebo po 160-tisíc km si zachová minimálne 70 % svojej pôvodnej kapacity.

Tipy na maximalizáciu dojazdu na elektrinu

 • Jazdite plynulo

  V prípade jazdy na elektrinu znamená miernejšie zošliapnutie plynového pedála väčší dojazd. Pri jazde „s ťažkou nohou“ sa môže batéria vášho elektromobilu vybíjať rýchlejšie. Hoci batériové elektrické vozidlá majú vysoký okamžitý krútiaci moment, jemné ovládanie plynového pedála maximalizuje dojazd vozidla.

 • Spomaľte

  Vždy, keď je to možné, snažte sa udržiavať rýchlosť pod 100 km/h, aby ste zvýšili elektrický dojazd. Podľa ministerstva energetiky sa pri znížení rýchlosti o 10 km/h spotrebuje o 14 % energie menej. Pre jemnejšie zrýchľovanie používajte režim Eco.

 • Maximalizujte rekuperačné brzdenie

  Pri využívaní funkcie rekuperačného brzdenia elektromobilu si budete môcť dlhšie užívať maximálny dojazd. Vo svojom aute povoľte nastavenie maximálnej rekuperácie, aby ste pri spomaľovaní získavali dodatočnú energiu späť do batérií vozidla.

 • Vykurovanie používajte s rozumom

  Pri využívaní kúrenia v batériovom elektrickom vozidle, najmä na plný výkon, sa môže vyčerpať energia batérie. V zime znížte teplotu a namiesto toho sa spoľahnite na vyhrievanie sedadiel a volantu, ktoré udržia príjemnú teplotu bez vybíjania batérie. Predhrievanie auta vopred počas nabíjania znamená, že počas jazdy nie je potrebné kúriť.

 • Ochlaďte sa s klimatizáciou

  Pri spustenej klimatizácii sa rýchlo spotrebúva energia batérie. Ak chcete ušetriť energiu, skúste spustiť iba ventilátor, nie kompresor. Pri spustení klimatizácie na plný výkon sa batéria vybije rýchlejšie ako pri jazde s otvorenými oknami. Auto v letných mesiacoch vychlaďte vopred počas nabíjania, aby nebolo nutné toľko používať klimatizáciu počas jazdy.

Výkon pre každé dobrodružstvo

S Toyotou bZ4X si vychutnáte skvelý dojazd až 500 km na jedno plné nabitie. To stačí na zvládnutie každej cesty – a s nulovými emisiami.

Nástenná nabíjačka Toyota: rýchlosť nabíjania

Nástenná nabíjačka sa používa skutočne jednoducho, takže z pohodlia domova môžete využívať celý potenciál svojho batériového elektrického vozidla. Montuje sa do garáže alebo na príjazdovú cestu. Dokáže nabíjať batériu vozidla rýchlejšie a spoľahlivejšie ako bežná elektrická zásuvka, takže môžete oddychovať s vedomím, že auto bude vždy plne nabité a pripravené vyraziť.
Zistite viac o nabíjaní