1. Nové vozidlá
 2. New Yaris

Výnimočné funkcie v rámci štandardnej výbavy

Vydajte sa na cesty v novej dynamickej Toyote Yaris. Dokonalá do mesta aj mimo neho, vybavená výnimočnými funkciami vo všetkých stupňoch výbavy.

arrow right
arrow left
 • Oslnivý mestský dizajn

  Upútajte pozornosť výraznými exteriérovými detailmi, ktoré nezostanú nepovšimnuté.

 • Inovatívnosť pre vaše pohodlie

  Užite si pohodu na cestách v elegantnom interiéri nabitom inovatívnymi funkciami

 • Pripojenie bez kompromisu

  S novým Yarisom je bezproblémová konektivita srdcom každej jazdy

 • Istota bezpečnej jazdy

  Prelomové bezpečnostné funkcie T-mate chránia vás i ostatných účastníkov cestnej premávky

 • Duálny hybridný výkon

  Objavte duálny hybridný rad s novým pokrokovým motorom Hybrid 130

 • Stvorený pre mestské uličky

  Dajte mestu nový rozmer vďaka priestorovo efektívnemu Yarisu

 • Pohodlný, priestranný interiér

  Zažite veľkorysú kabínu v kompaktnom prevedení

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/sk/sk?modelId=09a6531a-c3f1-4d2d-b4d3-eb45cbb35478&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnei0BhB-EiwAA2xuBuYNCu57uZQohSegtw00c3zj9Y0bHhuwclyFEcR-dfMJ3RHEUdOdkhoCsYcQAvD_BwE

Forced client side injection based on cached strategy

 • HYBRID 115

  Pohonná jednotka
  Hybrid
  Výkon
  116 koní
  Spotreba paliva
  4.1–4.9 l/100 km*
  Emisie CO₂
  92–112 g/km*
  Zrýchlenie 0–100 km/h
  9.7 s
  * Predbežné hodnoty, čaká sa na finálnu homologizáciu.
 • HYBRID 130

  Pohonná jednotka
  Hybrid
  Výkon
  130 koní
  Spotreba paliva
  4.2–5.1 l/100 km*
  Emisie CO₂
  96–116 g/km*
  Zrýchlenie 0–100 km/h
  9.2 s
  * Predbežné hodnoty, čaká sa na finálnu homologizáciu.

Najčastejšie otázky

Elektrifikovaný pohon: odpovede na vaše otázky

Spoločnosť Toyota začala hybridnú revolúciu pred viac ako 25 rokmi a dodnes pokračuje vo svojom úsilí o svet s nižšími emisiami. Hybridné vozidlá sú vybavené kombináciou elektrického pohonu a výkonného zážihového motora, vďaka ktorej prinášajú pohodlie a výkon bez námahy.

Hybridné vozidlá, ktoré plynule prepínajú medzi spaľovacím motorom a účinným elektrickým pohonom, obsahujú dva zdroje energie: zážihový motor a elektromotor.

Hybridné vozidlá dokážu využívať elektrickú energiu na rozjazd a dokonca aj na jazdu ustálenou rýchlosťou do 50 km/h. Keďže väčšina hybridných vozidiel značky Toyota má pohon bez nutnosti nabíjania, keď sa vybije akumulátor, prebytočná energia z motora ho znova nabije.

Hybridné vozidlá disponujú priekopníckou technológiou akumulátora bez nutnosti nabíjania. Sú známe ako „hybridné elektrické“, pretože majú dva zdroje energie. To znamená, že na rozdiel od čisto elektrických vozidiel a plug-in hybridných vozidiel ich nemusíte pripájať do siete, aby ste im dobili akumulátor.

Priekopnícka technológia akumulátorov v hybridných vozidlách značky Toyota je vyrobená tak, aby vydržala celú životnosť vozidla. V skutočnosti sú niektoré mechanické prvky, ako napríklad spojka, alternátor a štartér, úplne odstránené, čo ešte viac znižuje riziko nepredvídaných nákladov v budúcnosti. A nielen to, na všetky komponenty hybridného vozidla, vrátane hybridného akumulátora, sa vzťahuje záruka 5 rokov/100 000 km*. *Podľa toho, čo nastane skôr.

Existujú tri typy hybridných elektrických vozidiel: mild hybridné, plne hybridné a plug-in hybridné. Mild hybridné vozidlá využívajú elektromotor len na podporu motora počas zrýchľovania a ustálenej jazdy, pretože elektromotor nedokáže poháňať vozidlo samostatne. V prípade plne hybridného vozidla Toyota alebo hybridného vozidla bez nutnosti nabíjania môžete využívať výhody čisto elektrického pohonu až počas 80 % jázd v meste, pri jazde rýchlosťou až do 50 km/h. Plug-in hybridné vozidlá fungujú rovnako ako hybridné, ale majú vyššiu kapacitu akumulátora, ktorá im zaisťuje vyšší elektrický výkon.